صفحه نخست / چرم شترمرغ / تولید انواع چرم شترمرغ کراست رنگی

تولید انواع چرم شترمرغ کراست رنگی

تولید انواع چرم شترمرغ کراست و فینیش درجه یک در کارخانه های ایرانی درحال انجام بوده، اما اینکه برای تولید کننده و برای خریدار کدام یک بهتر و به صرفه تر است، بر می گردد به نوع تولید هر یک و مزایایی که هر کدام برای طرفین دارد.

تولید انواع چرم  شترمرغ
تولید انواع چرم شترمرغ

اصلا چرم شترمرغ کراست و چرم شترمرغ فینیش کدام است، شاید اگر این موراد را بدانیم بهتر بتوانیم در خرید و فروش تصمیم گیری کنیم و سود بهتری را حاصل کنیم.

چرم شترمرغ کراست و فینیش هر کدام مشخصه هایی دارد و اگر فردی ذره ای آشنایی در زمینه چرم داشته باشد، قطعا می تواند تفاوت هر یک را بفهمد ولی به سادگی توانایی انتخاب کیفیت ممتاز را ندارد.

دباغی چرم شترمرغ

تقریبا تمام حیوانات دارای پوست و گوشت هستند و این که می توان پس از کشتار، پوست این حیوانات را استفاده نمود، برای کارخانه دباغی، ارزش بسیاری پیدا می کند و این باعث شد تا اغلب افراد نیز، نسبت به ارزش مادی این حیوانات نگاه کنند.

دباغی چرم شترمرغ
دباغی چرم شترمرغ

پوست خام حیوانات اهلی امروزه در جهان به شکل زیادی مورد خرید و فروش واقع می شود و تقریبا تمام کارگاه های دباغی پوست، بدنبال خرید و سفارش پوست هستند و کشتارگاه های کشور براحتی بازار مدنظر و هدف خود را پیدا کرده اند.

پوست خام شترمرغ نیز در بین حیوانات اهلی مورد پرورش در ایران، طرفداران خاص خود را دارد و به مراتب ارزش بیشتری برای پوست این پرنده قائل هستند.

دباغی پوست خام توسط هر کارخانه ای در کشور صورت نمی گیرد و فقط نگاه به کارگاه تخصصی دباغی پوست شترمرغ می کند.

کسانی که در حرفه فرآوری پوست و یا کشتارگاه و تجارت پوست فعال هستند به خوبی می دانند که تولید و دباغی چرم شترمرغ در جهان ساده نیست و هر کارگاه ای نمی تواند، پروسه ساخت چرم شترمرغ را انجام دهد.

دستگاه دباغی پوست شترمرغ

داشتن اطلاعات و دانش روز و همچنین در اختیار داشتن تجهیزات مدرن، در زمینه ساخت و تولید کالا می تواند سبب افزایش تقاضا مشتریان گردد، چرا که همه ی ما میدانیم، کارخانه ای که به روز باشد، قطعا امکان ساخت محصول با بهترین کیفیت را خواهد داشت.

دستگاه دباغی پوست شترمرغ
دستگاه دباغی پوست شترمرغ

دستگاه دباغی پوست شترمرغ یکی از همین موارد می باشد و کارگاه تخصصی باید طبق تجربه دیگران از این دستگاه مخصوص بهره ببرد و هر تجهیزاتی را در تولیدش به کار نبرد، زیرا چرم شترمرغ مورد تولید، فاقد کیفیت بوده و سبب ورشکستی خواهد شد.

دستگاه دباغی پوست شترمرغ به تنهایی عرضه نمی شود، چرا که با یک دستگاه به هیچ وجه پوست خام شترمرغ تبدیل به چرم فینش نمی شود و باید مراحل مختلفی با دستگاه های بیشتری پست سر بگذارد.

هر دستگاه دباغی پوست شترمرغ کاربرد های مخصوصی دارد و هر کدام در یک مرحله استفاده می گردد،‌البته دستگاه پر کاربرد و مشهور صنعت چرم، دستگاه، بالابان بوده که مدت زمانی بیشری مورد استفاده واقع می شود.

انواع چرم شترمرغ

هر محصولی که در جهان به تولید می رسد،‌ شامل انواع مختلفی بوده و هر چه مدل و نوع آن بیشتر می گردد، هر نوعی که اضافه می شود، نسبت به نوع قبلی تولید گشته آمن تفاوت هایی دارد.

انواع چرم شترمرغ
انواع چرم شترمرغ

انواع چرم شترمرغ در حالت کلی به صورت:

  • پوست کراست شترمرغ
  • چرم شترمرغ فینیش (رنگی)

شناخت هر یک از کیفیت های چرم شترمرغ برای یک تاجر کم تجربه بسیار حائز اهمیت است، بنابراین باید بدنبال اطلاعات لازم برای دانستن تفاوت های هر کیفیت باشد تا هنگام سفارش بهترین درجه کیفی را بدست آورد.

البته نحوه گرید بندی پوست ها مشخص شده است و بیشتر در خصوص چرم شترمرغ فینیش تفاوت ها دیده می شود و در مورد نحوه رنگ زدن و رنگبندی ها موجود می باشد.

پوست کراست شترمرغ

پوست کراست در واقع همان چرم خام و نیمه خام بدون رنگرزی است و چرم فینیش به چرمی گفته می شود که معمولا بعد از دباغی و کراست صورت می گیرد و روی آن به پیشنهاد مشتری رنگ و طرح های پیشنهادی می زنند، که البته چرم شترمرغ فینیش معمولا با خدمات و ریزه کاری های بیشتری همراه است که هر کارخانه ای این کار را به جهت یک نمونه کار تولید می کند نه یک کار همیشگی که پر زحمت و هزینه است.

چرم شترمرغ کراست
پوست شترمرغ کراست

معمولا کشور های خارجی هم خواستار پوست کراست شترمرغ هستند، یعنی چرم هایی که بدون رنگ و لعاب هستند تا خودشان طبق طرح و نقشه مربوط به مشتریانشان کار کنند. از طرفی هم بازرگانان و تجار همین نوع کراست را می خرند چون اکثر آن ها نیز با کشور های اروپایی تبادل دارند.

پس متوجه شدیم که نوع چرم کراست با توجه به نوع هزینه ها و مشتری ها بهتر است و بیشتر تولید می شود.

پوست کراست شترمرغ ، معمولا در تمام کارخانه های به یک شکل است، مگر اینکه نحوه دباغی پوست خام شترمرغ و مواد اولیه مورد استفاده در دباغی فرق کند که موجب شود کیفیت پوست کراست شترمرغ تفاوت نماید، چرم شترمرغ به دو صورت است:

  • پوست کراست شترمرغ رنگ سفید یا کرم
  • پوست کراست شده رنگ مشکی یا تقریبا قهوه ای سوخته

کارخانه تولید چرم شترمرغ اگر بصورت تخصصی بر روی دباغی پوست شترمرغ فعالیت کند، قطعا رنگ کراست سفید یا کرم است.

چرم شترمرغ رنگی

افراد کمی هستند که چر شترمرغ رنگی را به صورت انبوه یا عمده برای صادرات و تجارت انتخاب کنند، مگر اینکه شخص و شرکت سفارش دهند، خود تولیدکننده محصولات چرمی یا کارگاه تولید محصول چرمی داشته باشد.

چرم شترمرغ رنگی
چرم شترمرغ رنگی

با توجه به رنگ بندی چرم شترمرغ، متوجه می شویم، رنگها به تنوع لازم هست و تقریبا تولیدکننده محصولات چرمی زیاد برایش انتخاب کردن رنگها، سخت نخواهد بود.

چرم فینیش درجه یک زمانی است که مشتریان خودشان  تقاضای صادرات یا خرید کرده اند و البته با توجه به رنگ و طرحی که ان ها خواستار هستند.

این مرحله کمی زمان بر و پر هزینه است و کشور های اروپایی اگر متوجه درصد ناخالصی یا مواد شیمیایی رنگی شوند معمولا از خرید صرف نظر می کنند، این است که در تهیه موارد در هر دو مرحله چه کراست و چه فینیش باید دقت کنید به خصوص در مبحث رنگ، که هر چه طبیعی تر و گیاهی تر باشند خوب به طبع خریداران بهتری را دارند.

قیمت چرم شترمرغ در ایران

بعد از این که در مورد تولید انواع چرم شترمرغ اطلاعاتی بدست آوریم، لازم است تا در مورد قیمت چرم شترمرغ و نحوه قیمت گذاری اطلاعاتی نیز بدست آورد اینگونه می توان در بازار ایران بهترین چرم شترمرغ را با قیمت منصفانه ای تهیه نمود.

قیمت روز هر فوت چرم پوست شترمرغ
قیمت روز هر فوت چرم پوست شترمرغ

چرم طبیعی بر معیار فوت و بر اساس کیفیت و گرید، قیمت گذاری می گردد، چرم شترمرغ گرید های متفاوتی دارد و بیشترین قیمت مربوط به کیفیت درجه یک می باشد و تعداد کمتری نسبت به درجه دو و سه به تولید می رسد.

چرم شترمرغ در ایران که بیشتر آن مورد صادرات واقع می شود، قیمت بالایی نسبت به نرخ جهانی ندارد و هر روز نیز بر کیفیت چرم شترمرغ بدلیل افزایش دانش تولیدکنندگان افزوده می شود.

لیست قیمت چرم شرمرغ را می توانید در سایت مشاهده نماید.


راه های ارتباطی با مدیر فروش:
جهت خرید و فروش چرم شترمرغ با ما در ارتباط باشید :
سعید رحیمی (مدیر فروش چرم شترمرغ )
شماره موبایل: 09129489233
فکس: 0218974847
سامانه پیام کوتاه: 30004554554415
تلگرام: arjleather@
اینستاگرام: arjcharm
پست الکترونیکی: arjleather@gmail.com
آدرس: مشهد - تهران: فرجام

مطلب پیشنهادی

شرکت صادرات چرم شترمرغ

بهترین شرکت صادرات چرم شترمرغ به ترکیه

بهترین شرکت صادرات چرم شترمرغ به ترکیه تمام تلاش خود را در زمینه کیفیت چرم …